Lang geleden werkte ik als advertentieverkoper en kreeg ik het verzoek van een autowasstraat om reclame te maken. Omdat de sneeuw net verdwenen was, bedacht ik de kopregel “Voorkom roest en gaten” en daaronder de tekst dat pekel je auto van onderen aan kan tasten. De wasstraat wast ook de onderkant van je auto schoon en verwijdert al het strooizout. Trouwens ook handig om te weten in deze tijd!
De advertentie deed zijn werk uitstekend; er stond een kleine file voor de wasstraat. De eigenaar vertelde me de week erop dat het voornamelijk mannen waren die langskwamen voor een wasbeurt en vroeg mij om ook een advertentie te maken voor vrouwelijke autobezitters. Leuke uitdaging.
In mijn directe omgeving vroeg ik aan vrouwen of zij hun auto wel eens in een wasstraat lieten wassen en zo ja, waarom. De antwoorden kwamen neer op makkelijk, snel en voordelig de auto schoon. Toen ik daar de kopregel van de advertentie van maakte, werd het weer druk bij de wasstraat, maar nu vooral vrouwen. De kracht van een kopregel.
Is dit niet erg rolbevestigend en clichématig. Jazeker. Zo werkt reclame nu eenmaal. Mannen en vrouwen zijn absoluut gelijkwaardig maar ook absoluut niet gelijk! En hebben soms volslagen andere behoeften.
Merk jij als verkoper behoefte verschil bij je mannelijke en vrouwelijke klanten?
P.S. Wil je gratis je verkoopvaardigheden trainen? Schrijf je in voor de nieuwsbrief met verkooptips! ISTN geeft (incompany) verkooptraining en traint acquisitiegesprekken, koude acquisitie, onderhandelen, gesprekstechnieken en klantgerichtheid!