Laatst vroeg ik een bedrijf dat behoorlijk dure producten verkoopt om hun offerte te laten zien. Tot mijn verbazing leek die verdacht veel op een rekening—alleen het woord ‘rekening’ was vervangen door ‘offerte’. Brrr… zo verkoop je niet.
Een offerte is géén factuur. En zo moet het er ook niet uitzien.
Een goede offerte presenteert wat de klant gaat kopen—en dat doe je zo aantrekkelijk mogelijk. Denk aan foto’s, een heldere opbouw en vooral: klantgerichte voordelen die aansluiten bij de behoefte van de klant.
Zorg dat het in één oogopslag duidelijk is:
- Wat krijg ik precies?
- Wat houdt het in?
- Wat moet ik vooraf of achteraf doen?
- Welke garantie krijg ik?
- Hoe snel wordt het geleverd of geïnstalleerd?
- Wat kost het?
En presenteer die prijs slim. Bijvoorbeeld kleiner, per maand, of op een andere manier die het behapbaar maakt.
Natuurlijk vermeld je in de begeleidende tekst dat de klant contact kan opnemen bij vragen. Maar je doel is om de offerte zó compleet en duidelijk te maken dat die vragen eigenlijk nauwelijks meer nodig zijn.
Zie je offerte als een balans:
aan de ene kant staat de waarde die de klant krijgt, aan de andere kant de prijs die hij betaalt. Hoe groter je de waarde presenteert en hoe kleiner de prijs aanvoelt, hoe sterker je offerte.
Kijk maar eens naar de menukaart van een goed restaurant. Links staat wat je krijgt (klinkt heerlijk), rechts alleen een getal—zonder euroteken of decimalen. 45 voelt toch echt anders dan € 45,00.
Succes met het maken van je offertes!
Meer verkooptips? Schrijf je in voor onze GRATIS nieuwsbrief op www.istn.nl
Zijn wij al gelinkt? Bij deze van harte uitgenodigd!
ISTN training &advies
P.S. Wil je gratis je verkoopvaardigheden trainen? Schrijf je in voor de nieuwsbrief met verkooptips! ISTN geeft (incompany) verkooptraining en traint acquisitiegesprekken, koude acquisitie, onderhandelen, gesprekstechnieken en klantgerichtheid!
