Hoewel ik in mijn vorige post stelde dat het soms tactvol kan zijn om een leugentje van de klant te accepteren om een discussie te vermijden, is en blijft EERLIJKHEID verkoopregel 1.
Nu hebben verkopers al eeuwen de naam niet geheel betrouwbaar te zijn, hun klanten liegen mogelijk nog harder. Waar een verkoper nog bang is om zijn of haar naam te beschadigen, hebben particulieren die remming niet en liegen keihard als daarmee voordeel te behalen is.
Kan me de klant nog herinneren die een auto kwam inruilen, die bij controle op de brug een wel erg mooi getectyleerde onderkant liet zijn. Bij controle bleker er gaten opgevuld te met kranten en prachtig verstopt te zijn onder een laag tectyl. De klant regeerde verbaasd en beweerde van niks te weten. Beetje dom, want op een krant staat ook een datum en zo wisten we dat het camoufleren van de gaten slechts twee weken uitgevoerd was. De jokkebrok!
Bij het verkopen van zichzelf, schromen sommige mensen ook niet om complete opleidingen bij hun CV toe te voegen. Ik hoef geen namen te noemen.
Dat je jezelf zo goed mogelijk probeert te verkopen door accenten te leggen is commercieel handig en correct. Maar door cruciale zaken toe te voegen die geheel niet waar zijn, maakt je van verkoper tot een oplichter. En dat kan flinke gevolgen hebben. Niet doen dus!
Ben jij als verkoper als eens opgelicht of bedonderd door een klant?
Ben benieuwd naar jouw ervaringen!
P.S. Wil je gratis je verkoopvaardigheden trainen? Schrijf je in voor de nieuwsbrief met verkooptips! ISTN geeft (incompany) verkooptraining en traint acquisitiegesprekken, koude acquisitie, onderhandelen, gesprekstechnieken en klantgerichtheid!