Wat motiveert een verkoper? Lees deze verkooptip van ISTNTja, dat ligt natuurlijk aan wie die verkoper is. Want ieder mens heeft zo zijn of haar eigen voorkeuren. Er is een hoop onderzoek naar motivatie gedaan en zo hebben we geleerd dat in zijn algemeenheid dit mensen echt motiveert:

  • Zelfstandigheid
  • Betekenisvol werk
  • Vertrouwen
  • Waardering
  • Ontwikkeling
  • Goede werksfeer
  • Werk-privÄ—-balans
  • Uitdaging
  • Afwisseling

Ieder mens heeft zo zijn voorkeuren. Bijvoorbeeld, een startende binnendienst verkoper zit zeker in het begin niet zo te wachten op uitdaging en afwisseling. Sterker, de verkoper wil graag goed begeleid worden en vindt zelfstandigheid in het begin helemaal niet prettig. Daarentegen, een ervaren verkoper proberen in een keurslijf te proppen door te veel procedures is sterk demotiverend.

Geef je leiding aan verkopers, ga dan het gesprek met hen aan. Niet een keer maar vaker, behoeftes en dus motivaties veranderen steeds.

Wat motiveert jou vandaag?

Zijn wij al gelinkt? Bij deze van harte uitgenodigd!

Jef van Wingerden

ISTN training &advies

P.S. Wil je gratis je verkoopvaardigheden trainen? Schrijf je in voor de nieuwsbrief met verkooptips! ISTN geeft (incompany) verkooptraining en traint acquisitiegesprekken, koude acquisitie, onderhandelen, gesprekstechnieken en klantgerichtheid!